مهندسی ذهن نوجوانان

در سنین بین ۱۱ تا ۱۹ سال که دوران نوجوانی است. تفکر انتزاعی در نوجوانان شکل می‌گیرد، توانمندی‌های زیادی در نوجوان ایجاد می‌شود و او می‌بایست برای ورود به دوران بزرگسالی آماده شود.

جامعه امروز بسیار متنوع است و محرک‌های محیطی فراوانی در اطراف نوجوانان وجود دارند. متاسفانه متولیان تربیت نوجوانان به ابعاد مختلف شخصیت نوجوانان توجه نمی‌کنند و برنامه‌ریزی‌ها جامع نیست. مثلاً هوش مالی نوجوانان، استعدادهای نوجوان، آگاهی‌های حقوقی لازم سنین نوجوانی، مهارت‌های هوش اجتماعی نوجوانان آگاهی‌های اجتماعی در مورد مواد مخدر، الکل، تهدیدهای محیطی و مواردی از این دست مورد بی‌توجهی قرار گرفته و نوجوانان برای زندگی آینده تجهیز و تربیت نمی‌شوند. بخش مهندسی ذهن نوجوانان با توجه به نیازهای تخصصی سنین نوجوانی این نیازها را مورد بررسی قرار داده و برای تک‌تک این نیازها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و به نوجوانان کمک می‌نماید تا دوران بحرانی نوجوانان را به دوران طلایی نوجوانی تبدیل نمایند. به عنوان مثال برنامه‌‌ای یکساله در قالب فعالیت‌های تفریحی آموزشی تدارک دیده که عناوین برجسته آن شامل:

⇐ مهارت‌های زندگی

⇐ پرورش عزت‌نفس و خودشناسی

⇐ آشنایی با مسایل بلوغ

⇐ جستجوی معنا در زندگی

⇐ هدفگذاری

⇐ عواقب مصرف الکل و وابستگی به مواد  اعتیادآور

⇐ و ده‌ها مطلب ضروری و متنوع دیگر

و همچنین آموزش والدین این گروه سنی در قالب مهارت‌های فرزندپروری در دوره مهندسی ذهن نوجوانان پیش‌بینی شده و ارایه می‌گردد.

 

این دوره به تعداد جلساتی که به صورت تئوری برگزار می‌گردد، فعالیت تفریحی و آموزشی دارد که شامل کوهنوردی، بازدید از فضاهای تاریخی و تفریحی، گردش‌های علمی و تفریحی و… می‌باشد که بسیار مورد علاقه و توجه نوجوانان و والدین عزیزشان می‌باشد. در فعالیت‌های فضای باز همراهی هدفمند والدین ضرورت دارد.

شرکت در دوره مهندسی ذهن نوجوانان بسیار مفید، هدفمند و اثر گذار است.

امید آنکه توفیق خدمت‌گذاری به قشر نوجوانان و خانواده‌هایشان را در سراسر کشور عزیزمان داشته باشیم.

 

 ثبت‌نام در کارگاه مهندسی ذهن نوجوانان 

adminمهندسی ذهن نوجوانان