آزمون استعدادیابی نوجوانان

این پکیج شامل چهار آزمون می‌باشد که ابعاد مختلف شخصیتی، رفتاری، هوش و سبک یادگیری را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این گزارش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا خویشتن را در همه ابعاد وجودی بشناسند و به والدین دانش‌آموزان و اولیای مدرسه یاری می‌دهد تا بهترین همراهی و مشاوره را بتوانند به دانش‌آموزان بدهند. از آنجایی که رابطه‌ای نزدیک میان شخصیت درونی افراد و موفقیت شغلی وجود دارد، برای رسیدن به موفقیت شغلی باید کاری که فرد انجام می‌دهد با استعداد و توانمندی‌هایش همانند باشد. روانشناسان دریافته‌اند که انتخاب گرایش تحصیلی و شغل مناسب باعث بهتر شدن زندگی فرد می‌شود.

این پکیج آزمون برای چه سنی مناسب است؟
این سوالات برای دانش آموزان ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و یازدهم طراحی شده است. از آنجا که انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم انجام می‌پذیرد و در پایه دهم دانش‌آموز می تواند براساس شاخه‌ای که انتخاب نموده، رشته تحصیلی مورد نظر را انتخاب نماید، بهترین زمان استفاده از این آزمون در پایه‌های ۷، ۸ و ۹ می‌باشد.

نکته: دانش ‌آموزان سن پایین‌تر می‌توانند با نظارت مربی یا والدین خود به سوالات پاسخ دهند تا مشکلی در رابطه با مفهوم سوالات پیش نیاید.

این پکیج شامل چه آزمون‌هایی می‌شود؟
این آزمون حاوی چهار آزمون هوش چندگانه گاردنر، MBTI نوجوانان، رغبت‌سنج تحصیلی- شغلی هالند و سبک یادگیری می‌باشد. در آزمون‌های ما، سوالات هر چهار آزمون برای کشور ما نیز بهینه شده است.

این آزمون چه هدفی را دنبال می‌کند؟
در این مجموعه آزمون، دانش‌آموزان از ابعاد مختلف شخصیتی، رفتاری، هوش و سبک یادگیری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. تنوع رشته‌های مختلف تحصیلی در دبیرستان و دانشگاه‌ها از یک سو و تفاوت‌های فردی که دانش‌آموزان از نظر هوش، استعداد و رغبت‌هایشان دارند، ایجاب می‌کند که ویژگی‌های فردی دانش‌آموزان با خصوصیات تحصیلی آنان انطباق یابد. این گزارش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا خویشتن را در همه ابعاد وجودی بشناسند و به والدین دانش‌آموزان و اولیای مدرسه یاری می‌دهد تا بهترین همراهی و مشاوره را بتوانند به دانش‌آموزان بدهند.

شناسایی کامل خصوصیات فردی و بررسی نیازهای شغلی جامعه که مبنای انتخابی صحیح هستند، از طریق راهنمای تحصیلی و شغلی میسر می‌گردند. از آنجا که نظریه هوش چندگانه گاردنر مجموعه‌ای متنوع و نسبتاً کامل از توانایی‌ها و قابلیت‌ها را می‌سنجد و تا حدودی زمینه شغلی مناسب را مشخص می‌کند، در این آزمون چندگانه نیز از آن استفاده شده است. علاوه بر آن ابعاد هوش، شخصیتی و تمایلات و سبک یادگیری دانش‌آموز نیز در نظر گرفته شده است که خروجی این گزارش را یکی از کامل‌ترین و تکمیل‌ترین خروجی‌های سنجش استعداد، شخصیت، یادگیری و رغبت افراد نسبت به شغل‎‌های آینده می‌نماید. دادن این فراشناخت به دانش‌آموزان، والدین و معلمان، نوعی آماده کردن دانش‌آموزان، فضای خانواده و مدرسه برای پذیرش و پیگیری توانایی‌های دانش‌آموزان و نوعی فرهنگ‌سازی محسوب می‌شود. باتوجه به مسایل فوق، نتایج حاصل از استفاده از این آزمون حائز اهمیت بوده، قادر است گامی در راستای این فرهنگ‌سازی بردارد.

مدت زمان این آزمون چقدر است؟
این آزمون حدود ۱۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

چگونه می‌توانم در این آزمون شرکت کنم؟

با شماره تماس ۰۲۶۳۴۴۲۹۰۰۰ یا آیدی تلگرام @NoghteVirgoolLearning تماس بگیرید و وقت بگیرید.

محل برگزاری این آزمون کجاست؟
در صورت تمایل به آزمون حضوری در حال حاضر این آزمون در مرکز ما واقع در گوهردشت کرج صورت می‌گیرد.
در صورتی‌که در شهر دیگری می‌باشید ابتدا با ما تماس بگیرید و ثبت‌نام کنید. سپس به همراه توضیحات کامل برای شما نام کاربری و پسورد ارسال خواهیم کرد که شما به صورت آنلاین می‌توانید در آزمون شرکت کنید.

چه زمانی نتیجه آزمون را می‌توانم داشته باشم؟
یک هفته بعد از گرفتن آزمون نتیجه آنرا خدمتتان ارایه می‌دهیم.

خدمات ما

 • آزمون استعدادیابی نوجوانان

  شناخت و کشف استعدادها در مهمترین و طلایی‌ترین زمان (دوران نوجوانی) و هدایت نوجوانان بر اساس ویژگی‌های فردی شخصیتی به منظور رسیدن به اهداف اساسی زندگی آینده

 • کارگاه‌های مهندسی ذهن نوجوانان

  مجموعه‌ای از فعالیت‌های هدفمند به‌منظور آموزش مهارت‌های اساسی بر اساس نیازسنجی نوجوانان با هدف ورود به دنیای طلایی آینده

 • کارگاه‌های مهندسی ذهن کودکان

  آموختن مهارت‌های متنوع و کاربردی به کودکان به‌منظور ورود قدرتمند به دنیای آینده

 • کارگاه فرزندپروری

  آموزش والدین و معلمان گرامی به جهت پرورش صحیح، متعادل و موزون همه جانبه کودکان در زمینه‌های مورد نیاز خانواده و مربیان

adminآزمون استعدادیابی نوجوانان قدیمی