فرزندپروری

 

تقریبا همه والدین شیوه خاصی برای فرزندپروری دارند که یا آنرا فرا گرفته‌اند (تحت آموزش) یا ذاتا آنرا در درون داشته‌اند (رفتار آموخته شده از والدین) در مورد شیوه‌های فرزند پروری نظریات مختلفی مطرح است. فرهنگ، مذهب، نوع جامعه، ساختار خانواده و موارد بسیار دیگری در نحوه‌ی فرزندپروری خانواده‌ها اثر دارند و بدون توجه به این موارد نمی‌توان فرزندپروری را کامل دانست.

نهایتاً زمانی می‌توانیم شیوه‌ی تربیتی را موفق بدانیم که شیوه‌ی تربیتی ما از شکل کنترل خارجی که معمولا وابسته به نظارت منابع قدرت به همراه تشویق و تنبیه است به شکل رفتارهای درونی شده ظاهر شود. بدین معنی که کودک بدون نیاز به نظارت منابع قدرت رفتار مطلوبی را انجام دهد و رفتار نامطلوب را تشخیص داده و از آن پرهیز کند. اینکه والدین بدانند در هر سنی چه رفتاری انجام دهند، چگونه ارتباطشان را با کودکشان حفظ کنند، ویژگی‌های مناسب هر سن چیست، چه رفتارهایی مناسب و طبیعی و چه رفتارهایی غیر طبیعی و نامناسب است، سختگیری یا سهل‌گیری والدین و اثر آن بر کودک، نحوه ایجاد یک رفتار یا نحوه‌ی اصلاح یک عملکرد و بسیاری موارد دیگر دقیقاً مسایلی است که همه والدین با آن مواجه هستند و در شیوه فرزندپروری به آن پرداخته می‌شود.

در دنیای امروز داشتن چارچوب‌های مشخص برای فرزندپروری امری اجتناب ناپذیر است و قویاً تاکید می‌کنیم که حتماً والدین می‌بایست از روش‌های فرزندپروری مطلع باشند و روش‌های مطلوب را متناسب با نوع ساختار خانواده‌شان و شخصیت فرزندشان برگزینند.

گروه آموزشی نقطه‌ویرگول با توجه به دیدگاه فوق و ضرورت و اهمیت فرزندپروری مبادرت به اجرای کارگاه‌های ویژه فرزندپروری از دوران بارداری تا انتهای دوران نوجوانی می‌نماید. لذا از عزیزان دعوت می‌شود به‌منظور افزایش آگاهی و مهارت در این خصوص از خدمات این مجموعه بهره‌مند گردید.

 

 

 ثبت‌نام در کارگاه فرزندپروری 

adminفرزندپروری