تربیت جنسی

تربیت جنسی

یکی از ضروری‌ترین مسایلی که نیاز است متناسب با سن کودک به وی آموزش داده شود مسایل جنسی است. هر سنی اقتضای خاص خودش را دارد و زبان ویژه‌ای را می‌طلبد. از بدو تولد تا ۱۸ سالگی فرزندان ما نیاز به مراقبت دارند و بخش مهمی از مراقبت‌ها مربوط به تربیت جنسی کودکان می‌باشد.

بالا بردن سطح آگاهی کودکان و نوجوانان و همچنین خانواده‌ها، گام مهم و موثری در این زمینه می‌باشد. هم خانواده‌های عزیز می‌بایست افق دید خویش را وسعت بخشند و آگاهانه با موضوع تربیت جنسی برخورد کنند و هم کودکان لازم است با این عنوان آشنا شده و جزئیات کافی و ضروری را یاد بگیرند.

تربیت جنسی بخش‌های مختلفی دارد اولین بخش آن آگاهی از تغییرات جسمی است که کودک شاهد آن است اینکه خودش را بشناسد و این تغییرات را بپذیرد و تغییرات و جنسیت خودش را دوست داشته باشد.

وجه دیگر تربیت جنسی مراقبت از خویش است، هم مراقبت جسمی هم مراقبت ذهنی و روحی. زیرا او در سنین مختلف در معرض تحریکات محیطی مختلفی است و می‌بایست مهارت کافی برای محافظت و مراقبت از جسم و فکر و روح خویش داشته باشد.

گاهاً والدین موافق نیستند که اطلاعات کافی و در اختیار کودکشان قرار گیرد و با این تصور که چشم و گوش کودک باز می‌شود. اما این جمله را در نظر داشته باشید دانایی توانایی ایجاد می‌کند هر چه کودکان ما اطلاعات درست‌تر، به روزتر و متناسب با سنشان را به موقع دریافت کنند، از مخاطرات حفظ می‌شوند و بهتر می‌توانند مسیر زندگیشان را طی نمایند.

نقطه ویرگول با برگزاری دوره‌های تربیت جنسی ویژه کودکان، نوجوانان و والدین گام موثری در جهت آگاه‌سازی و توانمندسازی خانواده‌ها و کودکانشان برداشته است. از شما دعوت می‌نماییم وقت و انرژی کافی جهت آگاهی‌های ضروری زندگی خویش صرف کنید.

بنفشه فرزانهتربیت جنسی